Blog nespřáteluji, takže mi spřátelení ani nenabízejte ;)

Březen 2007

Jutský kůň

29. března 2007 v 20:57 | eliiik |  Plemena koní
Jutský kůň
POPIS PLEMENE:
Výška:157-163 cm.
Zbarvení:Převážně ryzáci, příležitostně hnědáci nebo bělouši
Stavba těla:Velká, nepříliš ušlechtilá hlava s mírnýma očima; krátký krk s hřebenem; velmi silné plece; poněkud dlouhé tělo s dostatečnou hloubkou hrudníku; dobře osvalená záď; krátké silné nohy s rousy.
ZÁJÍMAVOST:atraktivní jutský kůň/šlesvický kůň, který má často hřívu a ocas barvy lnu, je velmi mohutně stavěný a jeho váha se pohybuje kolem 800 kg.

Italský chladnokrevník

29. března 2007 v 20:54 | eliiik |  Plemena koní
Italský chladnokrevník
POPIS PLEMENE:
Výška:Hřebci 152,5- 162,5 cm.
Klisny 142,25-152,5 cm.
Zbarvení:Převážně ryzáci se světlou hřívou a ocasem,Méně často tmavý hnědáci.
Stavba těla:Hranatá hlava s širokým čelem,velkýma očima a nozdrami a malýma pohyblivýma ušima;svalnatý,mírně vyklenutý krk;šikmé plece;hluboký hrudník,krátký silný hřbet s širokým,mírně svažujícím křížem;krátké silné nohy se svalnatými předloktími a velkými klouby,krátké spěnky a velká,dobře stavěná kopyta.
ZAJÍMAVOST:Plemenná kniha italského chladnokrevníka byla zřízena v roce 1961.Koně přijatí do registrace jsou označeni na levé straně zádě plemenným výžehem-žebříčkem s pěti příčkami ve štítu.

Islandský kůň

29. března 2007 v 20:52 | eliiik |  Plemena koní
Islandský kůň
POPIS PLEMENE:
Výška:125- 134,1 cm.
Zbarvení:Jakékoliv.
Stavba těla:Poměrně těžká hlava;krátký,dobře nesený krk;kompaktní tělo s krátkým hřbetem a hlubokým hrudníkem;skloněná střechovitá,velmi silná a osvalená záď;silné nohy s krátkými holeněmi a silnými hlezny;silná dobře stavěná kopyta.
ZAJÍMAVOST:V dobách minulých byli oblíbeným druhem zábavy na Islandu koňské zápasy,které vycházely z přirozeného instinktu hřebců bojovat mezi sebou navzájem.Proti sobě stáli dva speciálně vycvičení hřebci,kteří byli podněcováni bodci.tato zábava byla tak nebezpečná,že často docházelo k poranění nebo dokonce úmrtí organizátorů.

Irský tažný kůň

29. března 2007 v 20:50 | eliiik |  Plemena koní
Irský tažný kůň
POPIS PLEMENE:
Výška:Hřebci: 162,5 cm a více.klisny 154,5 cm a více.
Zbarvení:Všechny základní barvy.
Stavba těla:Malá inteligentní hlav;šikmé plece;silné tělo s hlubokým hrudníkem a oválným průřezem hrudního koše;mohutná záď;silné nohy s plochými kostmi a bez rousu.
ZAJÍMAVOST: Od druhé světové války celá řada vynikajících světových skokanů pocházela právě z tohoto plemene a velké procento bylo po registrovaných hřebcích irského tažného koně. Mezi nejznámější jména patří King of Diamonds, irský tažný kůň, který zplodil mnoho známých koní včetně Speciál Ivoryho,který skákal s velkým úspěchem za Brazílii nejprve s jezdcem Nelsonem Pessoou a poté s jeho synem Rodrigem a Mill Pearl v sedle s americkým olympijským vítězem Joe Fargisem.


Budu mít pejska

29. března 2007 v 15:04 | Eliiik |  Vše okolo mě
Tak 18.2.2007 se narodili štěňátka v chovné stanici australských ovčáků z Kamilkové zahrádky. A my máme zamluvenou jedinou fenečku trikolor Bellu Miu. Dohromady se narodilo 5 štěňátek:jeden bluemerle a dva trikolorní pejsci plus jednu bluemerle a jedna trikolorní fenka. V polovině března se na ní pojedeme podívat takže už se moc těším!!!Psa jsem chtěla mít už jako malá takže to bude supr!!
Tady je fotka jejích sourozenců:
jejich mamky-ANNELI WILDROSE PUELLA FERA
jejich taťky: CH. Chupachups del Whymper delle Grandes Jorasses
No nejsou nádherní????!!

Náš kocour Šéf

29. března 2007 v 14:54 | Eliiik |  Vše okolo mě
Náš kocour Šéf

Našeho kocourka jsme si přivezli z naší chaty jako malé roztomilé koťátko.Měl dva sourozence a to dvě kočičky jednu trojbarevnou(hodně bílé s černým a hnědým pálením) a druhou mourovatou-tu jsme nechtěli protože naše minulá kočka Dáša byla mourovatá. Takže jsme si vzali černobílého kocourka, taky proto že se ze všech nejmíň bál a dal se pohladit..Pojmenovali jsme ho trochu neobvykle - Šéf.
Už nevím který rok to bylo, ale přivezli jsme si ho domů do Prahy asi před čtyřmi nebo pěti lety na konci léta. Od té doby je tu s námi a máme ho moc rádi. Rád si hraje, ale hodně se bojí cizích lidí. Teď je to lepší,ale byly doby, kdy stačilo, aby někdo zazvonil nebo šel po schodech a už se přikrčil až k zemi a rychle utíkal. Jinak je to, ale naše zlatíčko a nechá si od nás líbit skoro všechno, to naše kočka Dáša by nás hned pořádně sekla. Teď Šéfa čeká další zkouška a to až přivezeme to malé štěně! Ale doufám, že se spolu zkamarádí a že se budou mít rádi!!!
Kocourek na zahradě