Blog nespřáteluji, takže mi spřátelení ani nenabízejte ;)

Květen 2007

Odjíždím!!

27. května 2007 v 20:28 | eliiik
Ahoj teď tu týden nebudu jedu totiž pryč až se vrátím tak vám sem snad přidám nějaké nové články!!!V poslední době to zanedbávám co???Tak to snad bude lepšííííí!!!


Ve 3.kole!!!!!!

26. května 2007 v 13:46 | eliiik |  Vše okolo blogu
Ahojky tak sem postoupila do 3.kola v soutěži o nej blog u Hakisky!!!!!Moc vám všem děkuji za hlasy!!Sem strašně ráda takhle daleko sem se ještě nedostala!!Takže prosím znovu hlasujte !!TADY!! Udělali ste mi moc velkou radost ♥♥!!Tak prosím ještě hlasujte!!!!!!Díky zatim pa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Moje ocenění za SONB

24. května 2007 v 19:33 | eliiik |  Vše okolo blogu
Tak jsem byla páta v soutěži o nej blog tady !!Děkuji všem co pro mě hlasovali!!!Je to pro mě úspěch!!!!Díky ještě jednou!!!

Jsem v 2.kole v soutěži o nej blog!!!!!!!!!!

21. května 2007 v 14:02 | eliiik |  Vše okolo blogu
Ahijky tak sem postoupila do druhého kola v soutěži o nej blog!!!Udělali jste mi velkou radost že ste pro mě hlasovali!!!!Všem mocinky děkuji a prosím hlasujte znova !!TADY!!
Děkuji znovu za vaše hlásky!!!!Tady máte ode mě nějaké obrázky!!Jsem zase v soutěži o nej blog!!

15. května 2007 v 16:45 | eliiik |  Vše okolo blogu
Ahiojky jsem podruhé v soutěži o nej blog!!!!Tak pro mě prosím hlaujte TADY !!Děkuji všem moc za hlásky!!V minulé soutěži sem moc neuspěla a tak doufám že to bude lepší!! :-) :-(

Mustang

1. května 2007 v 14:17 | eliiik |  Plemena koní
Mustang


POPIS PLEMENE:
Výška:134- 152,5 cm.
Zbarvení:Jakékoliv.
Stavba těla:Díky smíšeným předkům (původní španělská krev se zředila,jak se nejrůznější plemena koní osadníků,kteří se buďto ztratili,nebo byli vypuštěni na svobodu,spojila a zkřížila s divokými koňmi)je různorodá. Nejlepší jedinci jsou mohutně staveni se silnými suchými končetinami a kopyty.
ZAJÍMAVOST:Termín mustang pravděpodobně pochází ze španělského slova mesteno od mesta,což znamená společnost chovatelů dobytka. Ve třináctém století byly španělské mestas organizacemi majitelů ovcí. Zboudilé ovce se nazývali mestenos,znamenající "patřící mestě". Někteří etymologové se domnívají, že slovo mustang pochází z mestengo,pozdější podoby mostrenco od slovesa mostar,ukázat nebo vystavit. Zbloudilé ovce se ukazovali na veřejných místech, aby se o ně majitel mohl přihlásit. Ale podle znalce divočiny J. Franka Dobieho,anglicky mluvící obyvatelé amerického jihozápadu slovo mostrenco neznali.Dobie datuje zavedení slova mustang počátkem devatenáctého století.Morgan

1. května 2007 v 13:31 | eliiik |  Plemena koní
Morgan
POPIS PLEMENE:
Výška:143,2-154,5 s odchylkami nahoru i dolů.
Zbarvení:Hnědáci,ryzáci,tmavý hnědáci nebo vraníci.Nad karpem nebo hleznem nejsou povoleny žádné bílé znaky kromě hlavy.
Stavba těla:Působivá hlava s rovným nebo mírně konkávním profilem,širokým čelem,velkýma očima a krátkýma ostražitýma ušima;mírně klenutý krk;šikmé plece a výrazný kohoutek;kompaktní hluboké tělo s krátkým hřbetem;vyklenutá žebra,široká bedra a hluboké slabiny;dobře osvalená záď s vysoko nasazeným ocasem;rovné zdravé nohy s krátkými holeními kostmi,plochými kostmi a dostatečně dlouhými šikmými spěnkami,které umožňují lehký pružný krok;dobrá zdravá kopyta s pevnou rohovinou;hustá jemná hříva a ocas.
ZAJÍMAVOST:Morgan jménem Comanche,kůň kapitána Mylessa Keogha,byl jediným koněm neindiánského původu,který přežil bitvu u Little Big Hornu v roce 1876.Zotavil se z řady poranění a žil až do úctyhodného věku 29 let.


Missourský klusák

1. května 2007 v 13:14 | eliiik |  Plemena koní
Missourský klusák
POPIS PLEMENE:
Výška:142,2- 162,5 cm.
Zbarvení:Jakékoliv.Většinou zlatí ryzáci nebo ryzáci s bílými znaky
Stavba těla:
Pěkná čistá inteligentní hlava se zahrocenýma ušima,velkýma zářivýma očima a úzkým chřípím;ladný krk ve správném poměru k dlouhému tělu;šikmé svalnaté plece;hluboké silné tělo s hlubokým plným hrudníkem a krátkým silným hřbetem;silné svalnaté končetiny;silná,dobře utvářená kopyta.
ZAJÍMAVOST:V liščím kroku zadní nohy koně narušují stopu předních nohou,to znamená že zadní nohy dopadají do stop předních a kloužou dopředu.Kůň se pohybuje sebraným pohybem,živě,rytmicky a elegantně.Ocas koně je poněkud zdvižený a pohybuje se ve stejném rytmu s chodem.Plochý chod by měl taky probíhat ladně a živě.Je to čtyřdobý chod,v němž kůň zadníma nohama překonává stopu předních.Typický sval missourského klusáka je sebraný,s hlavou a ocasem mírně zdviženými.