Blog nespřáteluji, takže mi spřátelení ani nenabízejte ;)

Červenec 2007

Moje ikonka!

17. července 2007 v 16:48 | Eliiik |  Vše okolo bloguČerní jednorožci

15. července 2007 v 18:56 | Eliiik |  Jednorožci

Další jednorožci

15. července 2007 v 18:56 | Eliiik |  Jednorožci

Oldenburský kůň

13. července 2007 v 9:53 | Eliiik |  Plemena koní
Oldenburský kůň

POPIS PLEMENE:

Výška:Přibližně 168- 178 cm.
Zbarvení:Tmaví hnědáci,vraníci hnědáci.
Stavba těla:Jednoduchá hlava,občas s klabonosým profilem;poměrně dlouhý a velmi silný krk;šikmé svalnaté plece;mohutně stavěné tělo s hlubokým hrudníkem;silná záď s vysoko nasazeným ocasem;poměrně krátké nohy s velkými klouby a pevnými kostmi.
ZAJÍMAVOST: Olympijský Bonfire,oldenburský valach,narozený v roce 1983,vyhrál světový šampionát volné drezury v roce 19994 v sedle s nejlepší holandskou jezdkyní Ankou van Grusenovou.

Normanský kob

13. července 2007 v 9:30 | Eliiik |  Plemena koní
Normanský kob

POPIS PLEMENE:
Výška:155,5- 165,6 cm.
Zbarvení:Ryzáci,hnědáci nebo tmavý hnědáci,popřípadě červení bělouši nebo bělouši.
Stavba těla:Celkově silná podsaditá postava s krátkými,ale odpovídajícími končetinami.
ZAJÍMAVOST:Ocas se tradičně normanskému kobovi kupíruje.V průběhu století byla tato úprava koňského ocasu prováděna z řady důvodů:na ozdobu,dále aby se ocas nezamotával do postroje a v dávných dobách pravděpodobně z nějakých rituálních důvodů.Bylo módou kupírovat ocas anglickému kobovi,ale podle zákona zakazujícího kupírovaní a podřezávání ocasu z roku 1948 se tato praxe stala v Británii nelegální.Kromě traumatu z operace kupírování ochuzuje koně o nejdůležitější ochranu před hmyzem.


Koňské pády!!

12. července 2007 v 11:06 | Eliiik |  Videa
Tady je video s různýma pádama při skocích a je k tomu písnička od Linkin park!!!↓

Páření!!! =)

12. července 2007 v 10:57 | Eliiik |  Videa
Tady je jak se koníci pářej!!
Ten hřebec je opravdu nádhernej!!! ↓
A nakonec i poníci!!!! ↓
No tady se zas páří chlaďásci!!! ↓

drezura-ANDREAS HELGSTRAND - WEG2006 Freestyle Final

12. července 2007 v 10:45
Moc hezké video drezury!!!!!

Break horses - It's My Life

11. července 2007 v 20:28 | Eliiik |  Videa

Fotky mojí Betty!!

11. července 2007 v 19:52 | Eliiik |  Vše okolo mě
Tady jsou fotečky Betty. Je jí už 5 měsíců!!!
Vlk polární

11. července 2007 v 19:28 | Eliiik |  Vlci
Vlk polární
Nádherný polární vlk žije v tichých a pustých dálavách polárních prostorů,tam,kde je pět měsíců v roce země ponořena do tmy.Aby pro sebe našel obživu,loví všechna jiná zvířata.
Vlk polární přežívá celé roky v teplotě pod bodem mrazu,celé měsíce v temnotě a dlouhé týdny bez potravy.Žije v jedné z mála oblastí na Zemi,kde je naprosto bezpečný před člověkem.
Vlk polární žije v nejméně pohostinné oblasti Země.V dubnu stoupá teplota vzduchu je vyjímečně nad mínus 30°C,přes ledová pole stále vane ledový vítr o teplotě až mínus 100°C.Zem zůstává,až na několik centimetrů,trvale zmrzlá a mohou zde vegetovat jen rostliny s plochými kořeny.Přední končetiny vlka jsou opatřeny pětiprstými tlapkami;protože je však palec vysoko,jsou na stopě zřetelně vidět pouze čtyři prsty.Zadní běhny jsou jen čtyřprsté,mají podobný tvar jako přední,ale jsou o poznání kratší a užší.
Základní znaky:
TĚLO
Délka:hlava a tělo 100-150 cm.
Výška(v kohoutku):65-80 cm.
Hmotnost:samec až 80 kg.samice méně
ROZMNOŽOVÁNÍ
Pohlavní dospělost:samec ve 3 letech,samice ve 2 letech
Doba říje:březen
Doba břězosti:61-63 dnů.
Počet mláďat:4-5 mláďat
ZPŮSOB ŽIVOTA
Chování:žije ve smečkách až o 30 kusech,běžně však 7-10.
Hlasový projev:vytí
Potrava:zajíc sněžný,pižmoň,karibu,lumík
Délka života:asi 7 let
VÝSKYT
V celé Arktidě,s vyjímkou velkých souvislých ploch a ledových ker.

Norický kůň

11. července 2007 v 17:50 | Eliiik |  Plemena koní
Norický kůň
POPIS PLEMENE:
Výška:Hřebci 162,5- 172,7 cm.Klisny 152,5-172,6 cm.
Zbarvení:Tmaví hnědáci,ryzáci,vraníci,bělouši a tygři.Bílé znaky na těle jsou nepřístupné.Příliš mnoho nebo příliš velké bílé znaky na hlavě a nohách nejsou žádoucí.
Stavba těla:Rovný profil,široké nozdry,středně velké oči;středně dlouhý krk s hustou vlnitou hřívou;dobře stavěné plece;široký hluboký hrudník;středně dlouhá osvalená záď;dlouhé nohy se silnými předloktími,velké suché klouby,dobře osvalená záď a dobrá zdravá kopyta.
ZAJÍMAVOST:Toto plemeno získalo své jméno podle starověkého státu Noricum(v rámci římské říše Noricum zaujímalo přibližně plochu dnešního Rakouska).Nicméně původ norika lze vystopovat až do předdřímských dob,kdy byl v Soluni vyšlechtěn těžký válečný kůň.Koně tohoto typu byli přivezeni Římany do Norika.Zde byli kříženi s dalšími chladnokrevníky této oblasti a přizpůsobili se nevlídným podmínkám svého nového prostředí.

Nonius

11. července 2007 v 17:30 | Eliiik |  Plemena koní
Nonius

POPIS PLEMENE:

Výška:Větší typ 155,5- 165 cm.Menší typ 145,5-155,5 cm.
Zbarvení:Především hnědáci,méně často vraníci,tmavý hnědáci a ryzáci.
Stavba těla:Atraktivní výrazná hlava;šikmé plece;široký silný hřbet;silná záď;zdravé končetiny.
ZAJÍMAVOST:V zápřahu se používají dva odlišné typy postrojů.Je poprsní postroj(ten se většinou používá k tahu kočárů) a na tahání těžkých nákladů nosí koně chomouty,které umožňují plně využít síly jejich plecí

Strašné

9. července 2007 v 9:27 | Eliiik
Takhle by vypadaly ženy, na kterých by se testovala kosmetika, tak jako na zvířatech..
Hlavně,že mi budem krásní a na těch zvířatech jím nezáleží...
-------------------------------------------------------------------


Testy na zvířatech

9. července 2007 v 9:24 | Eliiik
Test na oční dráždivost
Je také znám jako Draizův oční test. Tento pokus slouží ke stanovení akutní dráždivosti substance po přímé aplikaci do oka. Obvykle se používají alespoň tři dospělí albínští králíci na substanci. Každému králíkovi, který je znehybněn a při vědomí, je do oka nakapána substance, zatímco druhé oko slouží jako kontrola. Králičí oko tvoří mnohem méně slz nežli oko lidské, a proto hůře vyplavuje dráždivou substanci z oka. To je jeden z důvodů, proč vědci používají právě tento druh. Králíci také nemají reflex mrkání, což usnadňuje aplikaci chemikálií. Během pokusu dochází k těmto poničením oka: zkalení, zčervenání, otok víček. Tvorba vředů a mokvání očí je popisována po 21 dnech po aplikaci jedné dávky. Zvířatům obvykle nejsou poskytnuty žádné bolest tišící prostředky.
Test na kožní dráždivost
Používá se ke stanovení toxicity substance aplikované na kůži. Použivají se nejméně tři dospělí albínští králíci nebo morčata na substanci. Test vyžaduje aplikaci zkoušené chemické látky na jejich oholená a odřená (oškrábaná) záda. Po hodinách, dnech či týdnech se objeví známky zčervenání, otoku, zánětu, práskání a vředovatění kůže. Obvykle nejsou poskytovány bolest tišící prostředky.
Akutní toxicita
Existuje několik různých typů experimentů sloužících k určení stupně toxicity. Tento stanovuje toxický účinek pro celé tělo po aplikaci jedné dávky substance. Obvykle se používá 15-30 potkanů na substanci. Chemikálie je do těla aplikována krmením (orálně), injekčně nebo inhalačně, obvykle bez bolest tišících látek. Poté jsou zvířata 14 dní pozorována. Mezi symptomy patří změny krevního tlaku, ztráta váhy, nadměrné slinění, poškození vnitřních orgánů, poruchy dýchání, křeče, krvácení z očí, nosu nebo konečníku, piloerekce (naježení chlupů), třes, průjem, koma, a také smrt. Na konci pokusu jsou všechna zvířata zabita kvůli pitvě.

Nezavírejte oči

9. července 2007 v 9:18 | Eliiik
Při návštěvě obchodu s kosmetickými výrobky snadno nabudeme dojmu, že nabídka zkrášlujících krémů, parfémů apod. je nekonečná. Desítky výrobců nabízí stovky produktů, které by se měly výrazně lišit. Každý výrobce nás přesvědčuje, že právě jeho výrobek je ten "nejkvalitnější. Jeho složení je revoluční, účinky neuvěřitelné."Vše dělají údajně pro nás, naši krásu a zdraví. Investují do výzkumu, aby docílili optimálního složení a požadovaného účinku. Podobně znějící věty můžete slyšet v televizních reklamách nebo číst na stránkách časopisů. Jakým způsobem se však kosmetika testuje? Snad ne ještě na zvířatech? Nebyly již pokusy na zvířatech v kosmetickém průmyslu zakázány?
Bohužel vás musíme informovat, že drtivá většina kosmetiky se stále na zvířatech testuje! Nejedná se o bezbolestné metody, ale velmi kruté postupy při kterých jsou zvířata vystavena značnému utrpení (
více). Testují se především ingredience použité v kosmetických produktech.
V České republice je situace poněkud složitější. Je zakázáno jak testování finálních výrobků tak i jejich složek. Problém je v tom, že pokud se určitá ingredience používá nejen v kosmetickém průmyslu, ale má širší použití, na zvířatech se zpravidla testuje. (více).
To však neznamená, že by v ČR prodávaná kosmetika nebyla testována na zvířatech. Opak je pravdou. Naprostá většina kosmetiky nabízené v českých drogeriích na zvířatech otestována byla. Z pohledu ochrany zvířat je zcela lhostejné, zda jsou testovány ingredience nebo finální výrobky.
Je to stále kosmetika vyráběná se značnou dávkou krutosti. Výrobci kosmetiky nemusí tyto pokusy provádět, mají na výběr jiné, spolehlivější a levnější metody. Stovky firem po celém světě jsou schopny vyrábět kosmetiku nejvyšší kvality bez pokusů na zvířatech. Alternativních metod existuje mnoho (
více).
Proto jsme se rozhodli, že Vás budeme informovat o skutečné ceně za kosmetické výrobky. K tomuto účelu slouží tato stránka, která je součástí kampaně Za nahrazení pokusů na zvířatech. Přečtete si námi vznášené argumenty a snad budete mít vyšší motivaci pro nákup netestované kosmetiky. Máte na výběr! Vaše rozhodnutí může zastavit nebo naopak prodloužit utrpení zvířat. Řekněte "ne" pokusům na zvířatech, nic vás to nestojí a určitě tím zachráníte život mnoha zvířatům.
A tyto firmy způsobují tohle!
Všichni kdo můžete si dejte tento článek na svůj web! Nemusíte nikam psát kdo je jeho tvůrce ale hlavní je ten článek né zdroj článku! Takže si skopírujte i tyto závěrečná slova!
Většině z Vás tyto obrázky přijdou nechutné,ale nezavírejte oči před realitou!!!!!To,že Vy máte doma krásné a zdravé zvíře neznamená,že takto netrpí zvířata jiná!!!!!!!Prosím podepisujte petice,nepoužívejte výrobky těchto firem a HLAVNĚ ŠIŘTE TENTO ČLÁNEK DÁL!!!!!!!!!!!!!!

Strakáč

8. července 2007 v 16:31 | Eliiik |  Barvy koní
STRAKÁČ
- Drobné,více či méně kruhovité skvrny,srsti barvy odlišné od hlavní tělové barvy a rozložené na různých částech těla.Rozeznáváme více druhů!

Tobiano - Tmavé skvrny na bílém podkladu.


Overo - bílé skvrny na tmavém podkladu.A ještě jedno dělení strakáčů:

Piebald - Velké nepravidelné černo-bílé skvrny.

Skewbald - Velké nepravidelné skvrny ostatních barev kromě černé.

Plavák

8. července 2007 v 16:10 | Eliiik |  Barvy koní
PLAVÁK:
- Světle písková srst s černou hřívou, ohonem, nohama a často i zádovým pruhem, procházejícím od krku až k ocasu, a někdy i zebrováním na kohoutku a nohách - pozůstatky promitivní podoby maskování. Barva se pohybuje od žluté po myšovou v závislosti na rozložení pigmentu. Kůže je černá.